Elementy kute i ogrodzenie w stylu industrialnym

elementy kute

Elementy kute

We wnętrzach bardzo popularny jest teraz styl industrialny. Inspiracją do jego powstania były obiekty przemysłowe i ich wnętrza. Nie jest to więc styl ozdobny i przytulny. Tak jak wnętrza mają jakiś styl, tak i warto zachować jednolitość stylową w otoczeniu domu. Ogrodzenie jest ważną częścią tego otoczenia. Wykonuje się elementy kute o różnym charakterze. Można więc znaleźć i takie, które będą pasować do industrialnego ogrodzenia.

Styl industrialny

Styl industrialny to prostota, chłód i surowość. Charakterystyczne dla niego materiały to metal oraz beton. Są to właśnie te, które wykorzystuje się przy wykonywaniu ogrodzenia. Co oznacza, że łatwo jest nadać mu styl industrialny. Trzeba tylko pamiętać o najważniejszych cechach tego stylu. Unika się w nim finezyjnych ozdób. Tutaj przyciągać wzrok ma solidna zasuwa do bramy, a nie finezyjne rozety. Przęsła zostaną wykonane minimalistycznie i zakończone będą prostą linią, a nie łukiem. Między przęsłami mogą być słupki metalowe albo murowane. Jeśli się je muruje, można zadbać o to, by miały surowy wygląd. Jakikolwiek element ogrodzenia się wybierze, warto pamiętać, że muszą go charakteryzować prostota i minimalizm. Potrzebne będą klamki do furtek, więc takie cechy warto mieć na uwadze przy ich wyborze. Jeden źle dobrany element mógłby zniszczyć cały efekt.

Groty kute

Większość osób nie wybierze stylu industrialnego dla ogrodzenia, ponieważ jest surowy. Nie doda budynkowi przyjaznego wyglądu. Nie będzie to ogrodzenie piękne w klasycznym tego słowa znaczeniu, ale będzie miało charakter i stworzy wrażenie solidności. Ozdób raczej w nim nie ma, jeśli są, to o prostej formie i stanowiące istotny element ogrodzenia. Można chociażby groty kute umocować na prętach. Najlepsze będą szpice o jak najprostszej formie. Kolory dla przęseł w stylu industrialnym to czerń i szarość.