Klamki do furtek i inne ozdoby do ogrodzeń

klamki do furtek

Klamki do furtek są ważne

Eleganckie bramy to podstawa, niejedna osoba o tym wie. Ładna brama musi być klasyczna i elegancka, ale niektórzy wolą mieć ozdoby kute oraz dekoracyjne klamki do furtek. Do prawidłowego działania i komfortowego korzystania z ogrodzenia posesji potrzebne są także zawiasy do furtki. Wybór dodatków i ozdób jest szeroki, a klienci mogą wybrać to, co dla nich najważniejsze. 

Porządne ogrodzenie to podstawa

Brama potrzebna jest na każdej posesji i nie warto na niej oszczędzać. W połączeniu z dobrej klasy ogrodzeniem daje większe poczucie bezpieczeństwa. Równie istotne są także klamki do furtek. Występują jako metalowe, aluminiowe, mosiężne, bywają także drewniane, ale ich trwałość jest o wiele niższa. Klamki do furtki poprawiają komfort użytkowania ogrodzenia, a klienci mogą wybierać wśród szerokiej oferty rynkowej. Najczęściej są czarne lub brązowe, bywają w kolorach złotym lub srebrnym. Bramy z kolei mogą być proste, klasyczne lub zdobione okuciami. Częste dekoracje to także rozety kute. Niezbędne są na pewno wózki do bram ułatwiające korzystanie z wejść. Ile osób, tyle gustów oraz potrzeb.

Nie warto przesadzać z ozdobami

Niektórzy chcą mieć na bramach łabędzie, koty, kwiaty i inne wywijasy. Ich jakość jest jednak istotna, bo wybierając ozdoby kute w nieodpowiedniej formie łatwo otrzeć się o kicz. Warto zadbać o równowagę i umiar. Dobrze wybrane rozety kute sprawdzą się i wyróżnią dany dom wśród innych. Jednak trzeba zachować ostrożność – jedna duża ozdoba wystarczy. Zbyt duże nagromadzenie dekoracji sprawia wrażenie nieładu i nadmiaru.
Ładne bramy, to pojęcie zdecydowanie względne. Gusta są różne i nie sposób stworzyć jednej recepty na to, ile i jakich ozdób powinno się używać. Groty kute i rozety ładnie zdobią, ale z umiarem. Łatwo przesadzić i z delikatnej, nieskomplikowanej bramy powstanie masywne i brzydkie skrzydło wjazdowe. Jeśli jednak ktoś lubi klasykę, to spokojnie może w ogóle z takich elementów zrezygnować. Często mniej znaczy lepiej.